PROGRAM ZDRAVSTVENA NEGA in KOZMETIČNI TEHNIK

Na Srednji šoli Izola poteka izobraževanje odraslih v programih srednjega strokovnega izobraževanja zdravstvena nega in kozmetični tehnik. Šolanje v programu zdravstvena nega traja dve leti, program za pridobitev poklica kozmetični tehnik pa eno leto. Izvedba programa poteka kot kombinacija individualnega organizacijskega modela (konzultacije) in skupinskega organizacijskega modela (praktični pouk v kabinetih in na oddelkih v bolnišnici).

SREDNJE STROKOVNO IZOBRAŽEVANJE – PROGRAM ZDRAVSTVENE NEGE

V 2 – letni  program prekvalifikacije se lahko vpišejo kandidati, ki imajo že pridobljeno vsaj V. stopnjo izobrazbe. Splošno izobraževalni predmeti se lahko priznajo na podlagi javno veljavne listine oziroma spričevala v skladu z zakonodajo. Posebnost je italijanski jezik kot tuj jezik na dvojezičnem območju, ki ga morajo kandidati opravljati, v kolikor se ga ne more priznati na podlagi predloženih spričeval.

ORGANIZACIJA IZOBRAŽEVANJA

Izvedba programa poteka kot kombinacija:

• individualnega organizacijskega modela (vsak kandidat ima pravico do 5 konzultacij za posamezen izpit)
  • skupinskega organizacijskega modela:
    • 1. leto šolanja: kabinetne vaje – potekajo v popoldanskem času v specializiranih učilnicah od januarja do maja – v vsakem mesecu enotedenski sklop kabinetnih vaj od 15:00 dalje
    • 2. leto šolanja: na oddelkih v bolnišnici – v mesecu januarju v dopoldanskem času po razporedu).

Izpiti potekajo v šestih rednih izpitnih rokih v dopoldanskem času. Praktični pouk zdravstvene nege v specialnih učilnicah in v kliničnih okoljih je obvezen.

POGOJI ZA NAPREDOVANJE

Za vpis v višji letnik ni pogojev, kar pomeni, da se udeleženci lahko vpišejo v višji letnik tudi, če nimajo zaključenih ocen iz nižjega letnika. Zaradi udeležbe na praktičnem pouku v kliničnih okoljih v višjem letniku pa mora imeti udeleženec zaključene strokovne predmete za 1. in 2. letnik.

ŠOLNINA

Cena šolnine v oddelku prekvalifikacije je 4.100, 00 EUR, plačljivo v 6 obrokih v vsakem letniku šolanja.

IZPITI IN VAJE

PREDMETNIKI

Predmetnik

ZAKLJUČEK IZOBRAŽEVANJA

Izobraževanje za poklic tehnika/ce zdravstvene nege zaključite z uspešno opravljeno poklicno maturo, ki jo izvajate iz štirih predmetov: slovenščina, zdravstvena nega, matematika ali tuj jezik (angleščina ali italijanščina), storitev z zagovorom. Slovenščina, matematika ali tuj jezik se vam lahko priznajo iz predhodne izobrazbe.

SREDNJE STROKOVNO IZOBRAŽEVANJE – PROGRAM KOZMETIČNI TEHNIK

V 1 – letni  program prekvalifikacije se lahko vpišejo kandidati, ki imajo pridobljeno že vsaj V. stopnjo izobrazbe. Splošno izobraževalni predmeti so priznani na podlagi javno veljavne listine oziroma spričevala v skladu z zakonodajo. Posebnost je italijanski jezik kot tuj jezik na dvojezičnem območju, ki ga morajo kandidati opravljati, v kolikor se ga ne more priznati na podlagi predloženih spričeval.

ORGANIZACIJA IZOBRAŽEVANJA

Izvedba programa poteka kot kombinacija:

• skupinskega organizacijskega modela: v popoldanskem času 2 – 3 dneve na teden od ponedeljka do petka od 15:00 dalje v učilnicah kot predavanja ter vaje v specializiranih kabinetih kozmetične nege. Po zaključenem sklopu predavanj oz. vaj sledi izpit.
  • individualnega organizacijskega modela: vsak kandidat ima pravico do 5 konzultacij za posamezen izpit v primeru, da se kandidatu ne morejo priznati vsi splošnoizobraževalni predmeti na podlagi predhodno pridobljene izobrazbe – npr. italijanski jezik.

ŠOLNINA

Cena šolnine v oddelku prekvalifikacije je 2.200, 00 EUR, plačljivo v 6 obrokih.

IZPITI IN VAJE

Izpitno ocenjevanje znanja je lahko pisno, ustno, praktično. Prvi izpitni rok je vključen v ceno šolnine, v kolikor kandidat ni uspešen oz. ne pristopi k izpitu, je potrebno vse nadaljnje izpitne roke doplačati po ceniku. Izpiti se nato opravljajo v rednih izpitni rokih, ki so razpisani za izobraževanje odraslih

PREDMETNIKI

Predmetnik

ZAKLJUČEK IZOBRAŽEVANJA

Izobraževanje za poklic kozmetični tehnik zaključite z uspešno opravljeno poklicno maturo, ki jo izvajate iz štirih predmetov: slovenščina, zdravstvena nega, matematika ali tuj jezik (angleščina ali italijanščina), storitev z zagovorom. Slovenščina, matematika ali tuj jezik se vam lahko priznajo iz predhodne izobrazbe.